Korona Virüs Salgınına Karşı Bankamızca Alınan Önlemler

Korona Virüs Salgınına Karşı Bankamızca Alınan Önlemler;

 

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 (Koronavirüs) salgını gündemini yakından takip etmekte ve yayılmasını önlemeye destek olmak, toplumun, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını korumak adına, Bankamız hayata geçirdiği önlemler şu şekildedir; 


Bankacılık işlemlerine yönelik uygulamalarımız:


• Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını korumak için şube çalışma saatlerimizi 13:00 – 16:00 olarak düzenledik.


• Şube Müdürlerimiz ve Şube Pazarlama Yöneticilerimiz mobil telefonlarından ya da şube dahili hatlarından 09.00-18.00 saatleri arası hizmet vermeye devam ediyor.


• Müşteri ve firmalarla iletişim ve toplantılar telefon ya da telekonferans ile sağlanıyor,


• İş sürekliliğini sağlamak için çalışmalarımızı tüm gelişmeler ile ilgili güncel tutuyoruz.


• Bu süreçte müşterilerimizi ATM’ye yönlendirme ve Internet Bankacılığı kullanma konusunda teşvik ediyoruz.

 

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik hayata geçirdiğimiz uygulamalar:


• Tüm çalışanlarımız hastalıktan korunma yolları, hijyen çalışmaları konusunda bilgilendiriyoruz.


• Genel Müdürlük ve Şubelerimizde hijyen çalışmaları belirli periyodlarda düzenli olarak yapılıyor. Bina girişlerine ve kat girişlerine ve çalışanlarımızın masalarında kullanıp çantalarında taşıyabilecekleri el dezenfektanları sağlıyoruz.


• Tüm ATM’lerimizin temizlik işlemlerinde dezenfektan ürünler kullanıyoruz.


• Çalışanlarımızın sağlığını korumak adına, Genel Müdürlük ve Şube iş akışının gerektirdiği kadar çalışan kalacak şekilde planlamalar yapıyoruz.


• Kronik rahatsızlığı bulunan, önemli operasyon geçirmiş olan, tedavi süreci devam eden ve korona virüs nedeniyle bağışıklık sistemi risk ihtiva eden, okulların tatil edilmesi nedeniyle çocuklarına bakmak durumunda kalan, 55 yaş ve üstü olan, Mutfak Görevlisi ve Yönetici Asistanı görevlerinde bulunan çalışanlarımızı idari izinli ya da görev gerekliklerine göre uzaktan bağlantı yöntemi ile evden çalışır statüye getirdik.


• Çalışanlarımızın geri kalanının evden çalışacak şekilde yönlendirmelerimizi gerçekleştiriyoruz.


• Banka olarak kullandığımız tüm servis ve ulaşım araçlarının temizliğini ve hijyenini sağlıyoruz.


• Banka’da çalışması gereken çalışanlarımızın toplu taşıma kulanmadan görev yerlerine ulaşımını sağlıyoruz.


• Çalışanlarımızın iş, eğitim, seminer vb. için yurt dışına çıkışlarını ve yurtdışından Bankamıza yapılan ziyaretleri durdurduk.


• Sınıf eğitimi ve seminer planlarımızı erteledik, bu sürede gerekli toplantıları uzaktan bağlantı yapmaya başladık.

 

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.


Saygılarımızla,


Turkland Bank A.Ş.

 

 

Diğer Haberler :

Haberler
 
 
Gizlilik Taahhüdümüz

Turkland Bank A.Ş. Gizlilik Açıklaması

TurklandBank A.Ş müşterilerinden, yasal mevzuat çerçevesinde zorunlu olarak alınması gereken bilgiler yanında, vermeyi hedeflediği en iyi hizmet ve ürünü sağlamak amacı ile yalnızca gerekli olduğuna inanılan bilgileri almaktadır.

Müşterilerimizden aldığımız bilgilerin gizliliği ve güvenliği, esas aldığımız en önemli kriterdir.

Turkland Bank A.Ş., müşteri bilgilerinin gizliliğini korumak adına aşağıda belirtilen kuralları esas almıştır

Müşteri bilgileri Turkland Bank A.Ş. tarafından oluşturulmuş güvenlik sistemi içerisinde gizlidir ve yalnızca müşteri bilgilerinin gizliliği ile doğru kullanımı konusunda yeterince eğitilmiş ve bu bilgileri kullanabilmek için yetkilendirilmiş Bankamız çalışanlarının müşteri bilgilerine erişimleri mümkündür.

Turkland Bank A.Ş., kendi personeli de dahil olmak üzere, müşteri bilgilerine herhangi bir kişinin izinsiz ulaşamaması amacıyla sıkı bir güvenlik sistemi uygulamaktadır.

"Müşteri bilgileri, ilgili yasa ve düzenlemelerdeki zorunluluklar dışında, başka kurum ve kuruluşlara onayınız alınmadan ve/veya talebiniz olmaksızın verilmez.

İlgili yasalarda öngörülen çeşitli yönetsel otoriteler ve yargı organları, mercileri veya Turkland Bank A.Ş.'nin tabi olduğu düzenleyici kurumlar zaman zaman müşteri bilgilerini paylaşmamızı veya açıklamamızı isteyebilirler. Böyle durumlarda, müşteri bilgileri sadece gerekli yetkiler çerçevesinde ve ilgili yasa ve düzenlemelerdeki sınırlar dahilinde açıklanacaktır. Üçüncü kişi ve kuruluşlardan alınan hizmetlerde, kişi, kuruluşlar ve çalışanlarının Turkland Bank A.Ş. tarafından belirlenen gizlilik ve sır saklama kurallarına uymaları muhakkak talep edilmektedir.

Bilgilerin güncelliği

Bilgilerinizin doğruluğu ve güncelliği önemlidir. Hesap bildirimleri ve İnternet Bankacılığı gibi çeşitli yollarla iletişim bilgilerinize, hesap bakiyelerinize, işlemlerinize ve benzeri bilgilere erişebilirsiniz. Size ait bilgilerinizin güncel olmadığını veya hatalar olduğunu tespit etmeniz durumunda gerekli güncellemeleri veya değişiklikleri yapabilmemiz için lütfen şubenize bilgi verin.

Gizliliğin korunması

Bilgilerinizin gizliliğinin korunması konusunda;

• Hesap bakiyenizi ve banka ekstrelerinizi düzenli olarak kontrol etmenizi ve herhangi bir tutarsızlık durumunda şubenize bildirmenizi,
• Kimlik bilgilerinizin, şifrelerinizin veya diğer dizli bilgilerinizin üçüncü şahıların eline geçmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız ivedilikle durumu şubenize bildirmenizi,
• Karşı tarafın kimliğinden emin olmadığınız telefon görüşmeleri veya elektronik yazışmalarda kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı,Online bankacılık işlemleriniz için güvenli bir tarayıcı kullanmanızı ve çevrimiçi uygulamaları kullanmadığınızda kapatmanızı,.öneririz.

Turkland Bank A.Ş., yukarıda belirtilen temel ilkelerdeki taahhütlere uyarak, Bankamıza duyduğunuz güvene saygı gösterecek ve güvenin sürekliliğini sağlayacak biçimde çalışacaktır. Bununla birlikte, hizmet sunduğumuz müşterilerimizin de verdikleri bilgilerin gizliliği konusunda kendilerinden beklenen hassasiyeti göstereceklerine inanmaktayız.

Gizlilik Açıklamamızda zaman içerisinde mevzuat değişiklikleri ve Banka uygulamalarından kaynaklanan değişiklikler yapılması durumunda güncel açıklamaya web sitemizden ulaşabilirsiniz.